TRI CAMP - Szklarska Poręba 2019

Kolejna edycja obozu triathlonowego w Szklarskiej Porębie za nami.

Emocje opadły – pora na podsumowanie.

Podobnie jak rok temu, obóz triathlonowy PULS TRI TEAM odbył się w Szklarskiej Porębie. Grupa triathlonowa zakwaterowana została w malowniczo położonym hotelu Bornit.

Szklarska przywitała nas słońcem i chociaż było dość chłodno, pogoda sprzyjała wszystkim, zaplanowanym na czas obozu treningom.

Postawiliśmy na rower. Piękne choć wymagające trasy po raz kolejny zachwyciły. Strome podjazdy, szybkie zjazdy, wyjeżdżone kilometry, ćwiczenia techniczne, jazda w szyku kolarskim  – było wszystko!

Treningi biegowe dały możliwość szlifowania is sprawdzenia formy. Bieganie w górach, w terenie płaskim i na bieżni stadionowej oraz ćwiczenia techniczne –  wszystko to pozwoliło podciągnąć  technikę i wytrzymałość, znaleźć słabe punkty, nad którymi można jeszcze popracować przed rozpoczynającym się wkrótce sezonem triathlonowym.

Pływanie to przede wszystkim praca nad techniką i późniejsza, wspólna analiza  w oparciu o nagrania, która pokazała całej grupie najczęściej popełniane błędy. Treningi pływackie  były dla wszystkich doskonałym uzupełnieniem roweru i biegu.

Obóz to doskonała okazja na poszerzanie, zgłębianie wiedzy teoretycznej, którą później, podczas przygotowań do startów można śmiało wykorzystywać w praktyce. O tym, jak ważny jest chociażby trening siłowy w triathlonie mieliśmy okazję dowiedzieć się podczas wykładów prowadzonych przez trenera Michała Bednarskiego.

Oczywiście nie zabrakło spotkań integracyjnych, wspólnych dyskusji, wymiany zdań, spostrzeżeń i doświadczeń.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, że mogliśmy wspólnie trenować podczas tri obozowego tygodnia w Szklarskiej.

Grupa spisała się na medal!

Wszystkim Wam życzymy udanych startów w sezonie 2018/2019 !

 

 

  

  

 

    

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *